Vánoční dílny se vydařily

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 se 13. ZŠ zaplnila malými i velkými kreativními tvůrci u příležitosti oblíbených vánočních dílen.

Na každého návštěvníka čekalo pět tematických dílen, ve kterých si mohl vyrobit tradiční i netradiční vánoční předmět.

Program začal úderem 16. hodiny, kdy paní učitelka Kubištová pronesla úvodní slovo a zahájila dílny společně se sborem Habrmánek zpěvem vánočních písní. Pochvalu si zaslouží celý sbor, ale také sólisté, kteří sbor výborně doplňovali. Atmosféra dílen byla od prvních chvil velmi příjemně naladěná. Po vystoupení sboru se malí kutilové rozeběhli do dílen. Zprvu mnozí nevěděli, kterou dílnu navštívit jako první, nakonec se zaplnily bez problému všechny. Dílny návštěvníky zaujaly a žádná z nich nezůstala opomenuta. V perníčkové dílně bylo velmi rušno hned od začátku, všechny zde zároveň potěšila příjemná vůně čerstvě upečených perníčků, které si mohli zúčastnění nazdobit. Některé perníčky na tácku dlouho nezůstaly, spokojení žáci si na nich ihned pochutnali.  Z velkého zájmu se těšila dílna vizovická, kde se vyráběly postavičky z těsta. Vidět jsme mohli hady, želvy, ježky, obličeje,… Do dílny vánočních přání se muselo vstupovat s určitou zručností a kreativitou. Za vzniklá vánoční přání z papíru se však nikdo nemusel stydět. Magnetková dílna měla také plno zájemců a zájem o vánoční magnetku byl obrovský. Další dílna byla výroba svícnů ze sklenic. Kdo byl trpělivý, odnesl si opravdu hezký svícen na vánoční svíčku.

O velkém zájmu svědčí fakt, že se  dílny uzavíraly skoro po třech hodinách. Celé předvánoční odpoledne se vydařilo, byl vidět nejeden úsměv na tváři a atmosféra byla opravdu skvělá. Jsme rádi, že se do práce zapojili rodiče a ostatní příbuzní, kteří svým ratolestem nabídli pomocnou ruku. Jsme rádi, že i naše škola mohla podpořit myšlenku komunitního setkávání.

Poděkování si zaslouží celý pedagogický sbor, který dílny s chutí připravil, zorganizoval a při práci celé odpoledne pomáhal. Dále si pochvalu zaslouží všichni tvůrci, kteří si nějakou tu věc vyrobili a ukázali, že tvořivost jim opravdu nechybí.

Těšíme se na vás v roce 2019, kdy budou vánoční dílny opět otevřeny. Doufáme, že budou stejně inspirativní a povedené jako letos.

Další fotografie ve fotogalerii.