Dopravní kroužek

Řadu let existuje na naší škole Dopravní kroužek, který již dlouho vede paní učitelka Elznicová. Žáci tradičně po celá léta patří k nejlepším v Plzni i v kraji a několikrát postoupili i do celostátního kola.

Děti se učí dopravní předpisy formou testů, jízdu zručnosti na kole a zdravovědu. Intenzivní příprava se vyplácí a tak je vitrína plná získaných pohárů. Děti i po letech vzpomínají na zážitky ze soutěží, které pořádá BESIP a Policie ČR v Plzni, ale i Melchierově Huti a jinde. Jejich vědomosti, se jim hodili při získávání řidičského průkazu v autoškole. Těší nás, že žáci našeho dopravního kroužku přispívají svým chováním a jednáním ke snižování nehodovosti na silnicích. Dopraváci zvládají nejen bezpečnost v dopravě, ale i bezpečné chování v životě: prevenci kriminality, proti požární prevenci, i co dělat v krizových situacích. Tyto vědomosti zúročili v soutěži „Malý záchranář“ pořádané HZS Plzeňského kraje, kde opět patřili mezi nejlepší družstva.

Výpis našich úspěchů z posledních let (I. kategorie - mladší žáci, II. kategorie - starší žáci):
2007 – výhra v městském a krajském kole, celostátní kolo 8. místo
2008 – výhra v městském kole, 5. místo v kraji a 1. místo v jednotlivcích v II. kategorii starších žáků
2009 – výhra v městském kole, krajské kolo
2010 – II. kategorie výhra v městském a krajském kole, celorepublikové kolo, I. kategorie výhra v městském kole a druzí v krajském kole, první příčky v soutěžích jednotlivců
2011 – I. kategorie výhra v městském a krajském kole, 6. místo v celostátním kole, II. kategorie – výhra v městském a krajském kole a 5. místo v celostátním kole
2012 – I. a II. kategorie výhry v městském kole a 3. místa v krajském kole
2013 – I. a II. kategorie výhry v městském kole, 4. místa v krajském kole
2014 – I. a II. kategorie výhry v městském kole a 2. místa v krajském kole
2015 – I. kategorie - výhra v městském kole a 2. místo v krajském kole
2016 – I. kategorie 3. místo v městském kole a II. kategorie 1. místo v městském kole a 3. místo v krajském kole
2017 – I. kategorie 3. místo v městském kole a II. kategorie 1. místo v městském kole a 2. místo v krajském kole