100PY – výstava k 100. výročí založení ČSR

Ve středu 31. 10. 2018 navštívili žáci tříd 5. A a 5. B velkou zážitkovou výstavu v prostorách DEPO 2015.

Očima pěti generací se vrátili do některých desetiletí uplynulého století. Při prohlídce prvorepublikové kavárny, škodovácké dílny 50. let či panelákové koupelny 70. let žasli nad informacemi, které z úst lektorky programu zazněly. Zážitkem pro děti jistě byla překážková dráha s nápisem: Pozor, státní hranice! Také slovu emigrace se upřímně podivovaly. Své putování časem zakončily v bílé zrcadlové místnosti, která se stala prostorem pro zamyšlení.

Na výstavu 100PY propůjčili někteří známí Plzeňané drobné předměty k nahlédnutí. Děti si se zájmem prohlédly kopačky Pavla Horváta, fotbalový dres Petra Čecha či loutky Spejbla a Hurvínka. Výstupem na plechovou rozhlednu na nádvoří DEPA pak páťáci ze „třináctky“ zakončili příjemný říjnový den věnovaný stoletému výročí vzniku samostatné Československé republiky.