Cyklisticko-turistický kurz

Od 13.5. do 17.5. se konal tradiční cyklisticko-turistický kurz v Melchiorově Huti. Absolvovali ho žáci osmých tříd, kteří si přivezli spoustu nových zážitků.

Cyklisté objeli zajímavá místa v okolí, učili se bezpečné jízdě po silnici i v terénu a zlepšovali své cyklistické dovednosti. Turisté zase kromě pěších výletů přežívali v přírodě. Naučili se třeba stavět přístřešky, rozdělávat oheň, vařit čaj nebo filtrovat pitnou vodu. Kromě táboráku si všichni společně užili společenské hry a různé aktivity v lese, např. přelez nízkých lan, přejedí lomu na kladce nebo střelbu ze vzduchovky.

Ve čtvrtek všechny čekal celodenní výlet, na kterém cyklisté i turisté docílili hezkých míst a kulturních památek. Gutstein, Konstantinovy Lázně, zámek Manětin, zámek Nečtiny nebo Preitenstein.

I přes chladnější počasí, kdy jedno dopoledne dokonce mírně sněžilo, všichni vše zvládli bez komplikací a celý týden užili spoustu zábavy.

Za účastníky kurzu zapsala Eliška Votípková