Mladší žáci slavili 100. výročí založení republiky

Do oslav 100. výročí založení naší republiky se v minulých týdnech zapojili i naši mladší žáci z 1. stupně. Během výuky nechyběly tematické rozhovory, poslech státní hymny, krátkodobé i dlouhodobé projekty zaměřené na 28. říjen. Součástí byla i velkoplošná tematická výzdoba na obou budovách naší školy a na jednotlivých nástěnkách mezi třídami. Účastnili jsme se totiž v rámci zápisu do České knihy rekordů o největší počet pověšených českých státních vlajek.

Jednotlivé projekty jsme odstartovali zdařilou společnou akcí. Na prostranství naší školy jsme vytvořili z našich těl a barevných čtvrtek velkou státní vlajku.

Následovalo barevné tematické malování pomocí chodníkových kříd, které si vzali na starost naši prvňáčci. Jejich krásné barevné obrazy zdobily okolí naší budovy několik dní.

Druháci se v rámci svého týdenního projektu podrobněji seznamovali se střípky československé historie -  tvořili vlajky z víček, stavěli mapu ČR a jejich sousedních států nebo si povídali o českých státních symbolech. Nechyběl samozřejmě ani poslech naší hymny. Projekt zakončili kromě společné trikolory s 0. a 1 . třídami tvorbou naučného lapbooku, ve kterém shrnuli veškeré získané poznatky.

V pátek 26. října ukončovali tematický týden prvňáci, druháci a žáci našich přípravných ročníků ve společném projektu. V barevně laděném oblečení jsme na chodbě budovy vytvořili státní trikoloru. Následoval poslech české a slovenské státní hymny, zpěv písně Ach, synku, synku a oficiálního klipu československých umělců “Za 100 let”. Závěrem bylo společné tvoření českého dvouocasého lva.

Jsme rádi, že jsme naše malé žáky mohli pomocí zajímavých a zábavných vzdělávacích aktivit seznámit s tímto významným výročím. Věříme, že si z nich odnesli mnoho důležitých poznatků.