Návštěva v ZOO 4.B a dalších čtvrtých tříd

Měli jsme téma: Výlet do Afriky. Všichni se na návštěvu velmi těšili a nechtěli si ji nechat ujít, protože všichni máme zvířata rádi.  Naposledy tam byla většina z nás před rokem. Strávili jsme tam celý vyučovací den.

Chtěli jsme vidět lemury, pštrosy, velké vodní želvy a lvy, to se nám splnilo.

Výklad paní průvodkyně byl velmi zajímavý, povídali jsme si hlavně o zvířatech, která žijí v Africe.

Co nás nejvíce zaujalo:

V ZOO v Plzni žije skoro třináct set zvířat.

Nejvíce se mi líbil lev Matýsek. Paní průvodkyně nám ukázala hřívu lva, na kterou jsme si mohli sáhnout.

Také mě velmi zaujalo, že šimpanzi jsou agresivnější než gorily, a že v jedné zoologické zahradě se naučili i házet po návštěvnících kameny.  Šimpanzi mají méně chlupů než člověk.

Další zajímavostí bylo, že když lemuři spí, tak se tulí k sobě a leží na sobě.

Velké želvy se dožívají až 200 let.

Zaujaly mě malé černé opičky se žlutými nožičkami.

Překvapilo mě, že když plameňák umře a stojí přitom na jedné noze a nefouká vítr, tak klidně stojí dál.

Dozvěděli jsme se, že gepardi mohou předběhnout i auto.  Dokážou běžet 120 km/hod.  Vyzkoušeli jsme si na cestě s měřičem rychlosti, jak jsme rychlí a jestli jsme rychlejší než gepard.

Viděli jsme i malé hrochy, které hrozně páchli.

Líbily se mi žirafy.

Poznali jsme hodně nových zvířat.

A co příště?

Příště bych chtěla vidět zebry, surikaty a lemury.

Ještě bychom se chtěli zeptat:

jak dlouho žije taková kobra královská, kolik kostí má kobra, kde žijí bílý tygři, kolik líhne had za den vajec.

Doporučuji vidět hady a noční svět.

Do ZOO chodíme rádi, protože se nám líbí, že můžeme vidět zvířata, která žijí daleko od nás.

Myslím si, že zoologická zahrada je dobrá atrakce, jak pro děti, tak pro dospělé.

Jen se nám nelíbily ty vysoké ceny v obchodě.

Foto: Kristýna Z. a Věra D.