Prvňáci a druháci poznávají přírodu bádáním a prakticky

Naši mladší žáci poznávají přírodu nejen z knih, ale hlavně prakticky a hravě. Využíváme prvky badatelství a při poznávání přírody používáme všechny naše smysly.

V družině jsme pro žáky vytvořili s paní učitelkou Mgr. Rapantovou „laboratoř“, ve které zkoumáme a pozorujeme vývoj motýlů a brouků. Každým dnem se tu něco mění a děti odhalují nové věci v procesu vývoje druhů. Pozorovat vývoj motýla od vajíčka po dospělce je opravdu strhující zážitek a děti hodně motivuje.
Ideálním místem pro rozmanitost poznání je naše zahrada. Ta slouží jako živá interaktivní učebna, na které se můžeme učit ve skutečném světě. Prvňáci a druháci zde připravili záhon, o který se společně starají a pěstují zde byliny (šalvěj, tymián, levanduli, libeček, saturejku, oregano, měsíček, mátu, pažitku,…). Poznávají části rostlin, sledují vývoj rostlin, to vše v reálném prostředí.
Práce na zahradě rozvíjí spolupráci, odpovědnost a vztah k přírodě. Věříme, že nadšení žákům vydrží a my tak budeme moci přinášet další nové aktivity pro „vědeckou“ činnost našich nejmladších žáků.