Turisticko adaptační kurz 2019

Cesta autobusem do Melchiorovy Hutě, kde jsme měli strávit následující tři dny, netrvala dlouho. Postarším, rozvrzaným autobusem jsme to zvládli za 30 minut. Všichni jsme byli zvědaví, co nás vlastně čeká. Tajemní učitelé nám nechtěli nic prozradit.

Po příjezdu na místo se mi celkem ulevilo. Autobus to zvládnul! My jsme se mohli začít kochat okolní krajinou. Okolí domu, ve kterém jsme byli ubytovaní, vypadalo krásně! Na první pohled se nedala přehlédnout velká hřiště na fotbal, volejbal a jiné míčové sporty, také se zde nacházelo hřiště na minigolf a spousta dalšího volného prostoru pro podnikání nejrůznějších aktivit.
Poté, co nás učitelé rozdělili na pokoje, jsme mohli poprvé vyzkoušet místní jídelnu. Prvním obědem byla bramborová kaše a kuřecí řízek. Jídlo bylo dobré, a tak jsme se mohli těšit i na další! Po každém jídle následoval polední klid, který jsme trávili na pokojích a hráli jsme deskové hry.
Učitelé si připravili aktivity na celé tři dny. Velmi nás bavila hra s názvem „limeriky“. Šlo o to, že jsme se rozdělili na čtyřčlenná družstva a následně na dvojice. Jedna dvojice z týmu hledala v lese krátké básničky, které se musela naučit nazpaměť. Následně museli běžet za druhou dvojicí a básničku ji naučit. Druhá dvojice pak básničku běžela přeříkat učitelům, kteří kontrolovali, zda to říkáme správně. Dobrodružná byla také nízká lana, po kterých jsme lezli ve čtvrtek dopoledne. Zkoušeli jsme to i se zavázanýma očima, ale samozřejmě s jištěním.
Po celé tři dny jsme se seznamovali nejen v rámci tříd, ale také v rámci celého ročníku. Vyvrcholením tohoto seznamování byl středeční táborák a čtvrteční diskotéka, což byly aktivity, které jsme dělali všichni dohromady. Pobyt v Melchiorově Huti byl skvělý! Moc jsme si ho užili a rádi bychom se sem někdy vrátili.
žáci VI. A a VI. B

Fotografie, zachycující aktivity, které žáci absolvovali, jsou v vidění ve fotozs13.plzen-edu.cz/fotogalerie/galid_48240/adaptacni-kurz-vi-trid.aspxgalerii.