Výlet do Prahy

Žáci 4. tříd se ve středu 10. října 2018 vypravili do našeho hlavního města Prahy, aby si na vlastní oči prohlédli památky, o kterých se učili ve vlastivědě. Prvním zážitkem byla již samotná cesta vlakem a metrem. Prohlídka Prahy začala na Václavském náměstí u sochy sv. Václava, potom děti přejely metrem na druhou stranu Vltavy a vystoupaly k Pražskému Hradu. Ve Zlaté uličce nahlédly do miniaturních domečků, sestoupily k hladomorně ve věži Daliborka. Velkým zážitkem byla návštěva Vladislavského sálu a prohlídka kopií korunovačních klenotů. V chrámu sv. Víta děti kromě jiného obdivovaly nádherná vitrážová okna. Od Hradu žáci sešli Nerudovou ulicí na Malou Stranu, přešli Karlův most a svoji prohlídku zakončili na Staroměstském náměstí u orloje.

Celým výletem děti provázelo nádherné podzimní sluníčko a ukázalo jim všechny krásy Prahy. Domů se všichni vrátili pořádně unaveni, ale spokojeni a obohaceni o nové zážitky.